Často se objevují otázky, jak si zapamatovat píďovou soustavu a zároveň nezapomenout na kruh, kruhovou soustavu. Všechno je to vzájemně propojené.

(Tento článek je volným pokračováním (navazuje) na povídání – ch’Árijská aritmetika).

Máme kruh. Vždycky jsme si ho rozměřili. Čemu se u nás rovnal? 16 pídím. 

½ kruhu je u nás sloupec. Je to rovno osmi pídím.

Pokud sloupec rozdělíme na polovinu, odpovídá aršinu. A zároveň to bude ¼ kruhu. Tj. hned vidíme, že v kruhu jsou 4 aršiny.

Aršin dělíme na polovinu, ½ aršinu odpovídá stopě.

Když si vezmeme ½ stopy, dostaneme píď.

To znamená: – 1 dělení je píď; 2 je stopa; 3 – loket; 4 – aršin; 5 – šar;  6 – míra; 7 – čelo; 8 – sloupec; 9 – hůl; 10 – litá hůl; 11 – měrná hůl; 12 – sáh (sáh je v kruhové soustavě je ¾ kruhu).

 

Výpočty, pokud jsou kruhové, jsou pro nás také jednodušší. Tj. když jsme vytvořili kruh, už víme, v jakých poměrech, pokud máme čistý kruh, je to 16 pídí. Protože ho proporcionálně můžeme zvětšit, řekněme dvojitý kruh, je 2krát větší, takže budeme mít to, čemu říkáme měrný kruh.

Hned vidíme, že zde máme jasné dělení: ½, ¼, 1/8, 1/16. To jest, že kruh se pěkně dělí na 2, 4, 8, 16. Ale co když potřebujeme kruh rozdělit číslem, které se těmto číslům nerovná?

Co motivovalo odpůrce, když požadovali opuštění starého slovanského systému, který je nepohodlný, východ, Evropa, mají tam kruh o 360 stupních a je rozdělený na 3 části. Ale u nás je to všechno také možné. 16 není přesně dělitelné 3. Ale víme, že každá taková část, pokud vezmeme základnu kruhu, je dělitelná na 9 částí.

Máme tedy velký kruh: 16 krát 9 = 144. Tj. v běžných mírách dělíme píď na polovinu, dostaneme půlpíď, a opět na polovinu, dostaneme veršok. Když použijeme tento systém, máme devítimístný kruh, tj. plný kruh 144, a ten už můžeme dělit dalšími čísly. Lze ho dělit dvěma, třemi, šesti, devíti, dvanácti. Dílčí část kruhu se tak stává univerzální. Všimněte si, už máme 4 formy dělení a 8. Tj. 2, 3, 4, 6, 8, 9, 12, 16. Dělit se může také 5, protože víme, že jsme kruh rozdělili na části a máme kruh rovný 144 částem.

Každou část vydělíme dalšími 9, dostaneme 1296 dolí. Jedna dola je 72 mgnovení. A v mgnovení je 760 migů. Tj. když použijeme malé dílky, dělíme také 5. Tentýž kruh, když použijeme naše hodnoty, dělíme také 7. Ukazuje se tedy, že v naší soustavě může dělení kruhu nastat na 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 základních čísel, stejně jako na 12 a 16 – objemových.

Při použití kruhové soustavy a soustavy vepsaných čtverců navíc získáme jinou rozměrovou tabulku.

 

Ale všimněte si, že od středu (od osy) dám jednu stopu stranou, pak druhou stranou a dostanu aršin (pozn. strana čtverce). Dostanu čtverec. A na něm je dělení úplně stejné.

Ale opět přejdeme k našemu konstrukčnímu systému. A dostaneme další čtverec.

To znamená, že když máme poloměr kruhu, dostaneme délku dalšího čtverce se stejnou vzdáleností, délku strany čtverce se vzdáleností původního poloměru. Poloměr je polovina úhlopříčky. Úhlopříčka je co? Sloupec, polovina kruhu je sloupec. Polovina sloupce je aršin, takže máme co? – aršin (pozn. délka strany čtverce). Jednoduché?

Stejná konstrukce dále. Opět opíšeme kruh a čtverec.

A tak dále. Získáme určitou proporcionalitu, která je propojena s přírodou.

Jak? Tyto kruhy, lze přirovnat k drahám, nebo jak se dnes říká, k oběžným drahám naší sluneční soustavy. Jsou to tedy poměrné vzdálenosti, v nichž se nacházejí jednotlivé zeměkoule. K výpočtu celé soustavy je třeba nakreslit 27 kruhů. Proč 27? Protože Naši Předkové říkali, že jestvuje 27 zemí, tj. 27, které obíhají kolem Jarily-Slunce. 

Jak se stavěla města? Citadela-pevnost (uprostřed), pak byla pevnostní zeď. V blízkosti pevnosti se usadili řemeslníci a pak byla postavena další hradba. Dále se v blízkosti pevnosti usadili další člověkové – ohradili další atd. Tyto paprsky jsou ulice. Tj. máme města, mající radiální, kruhovou zástavbu. Výpočty jsou stejné.

Většina se rovněž snaží vše vnímat dvourozměrně. Když se podíváte na střed, ukáže se, že je to jako pyramida postavená na určitém kruhu, tedy jako objem. Buď jdete tam, nebo jdete sem, je to, jako by tu už byla uzavřena trojrozměrnost. Tyto úhlové hodnoty, vidíte různé úhlopříčky, nám dávají strany pyramidy zlatého řezu. A navrch různé úhlové velikosti.

Když sestrojíte úhlové hodnoty, stále dostanete kruh. Kruh byl vždy ochranným systémem, proto říkáme: „Oberežný kruh“. Proto každý centrální chrám, jeho původním účelem bylo chránit. Nikoliv nadarmo byly v minulosti kapiště, chrámy, něco jako pevnosti. Tj. zde je to systém, vše se vzájemně ovlivňuje: zdi, střechy atd., vše je v jednom kruhu, v jednom čtverci.

Čas, to samé. 16 hodin denně. Čtyři denní doby. A když to vydělíme 4, dostaneme 4 ranní hodiny, 4 denní hodiny, 4 večerní hodiny, 4 noční hodiny. Večer tedy Naši vždy začínali den, a když skončily denní hodiny, řekli co – „Den uplynul“, tj. den skončil. Proto bylo ráno vždy moudřejší než večer. Čtvrt dne je vždycky méně než tři čtvrtiny dne.

Stejné jsou vlivy čertogů, je jich 16. Z kterého čertogu paprsek přichází, kam dopadá? Tj. vzali jsme čertog a naši Zemi, tj. nakreslili jsme, promítli jsme a vidíme. Pozor, když to dají dohromady jiné národy, no, řekněme, omezili to na sedm: zvuky na 7, čakry na 7. 

Všimněte si kruhu, do jehož středu hodíte kámen. Co se stane? Kruhy na vodě se budou rozcházet. Ale pokud je to kruh, pak čakra také pracuje v tomto vlnovém režimu. Je to tak? Kolik základních čaker máme? Devět. Připomínám, že v Letě máme devět měsíců. Každá čakra se ve svém měsíci naplňuje určitou energií (naplňuje se i v jiných měsících). 

Např. Ramchat, sorokovnik začátku, kdy se sklízí úroda, a úroda je fyzická práce, je to prosperita; korelace s první čakrou, těžce jsme pracovali, ale dosáhli jsme dobra pro náš Rod. Kam se poděla veškerá energie? – do první čakry.

Ve stejném měsíci, co po sklizni? Svatby. Znamená co? Začátek nového života. Druhý měsíc je Ailet. Zrození něčeho nového. Aktivuje se druhá čakra, tvoření nového života, nových darů.

Třetí měsíc Beilet. Měsíc bílé záře a pokoje na světě. Bílá, tj. čistá záře a pokoj světa je třetí čakrou. Dítě je počato. Je tam v míru v děloze a prostřednictvím pupeční šňůry matky přijímá čistou, bílou energii z čertogu.

Čtvrtý Geilet. Sorokovnik vánic a chladu. Čtvrtá čakra – jarlo (solar plexus – srdce). Čistá bílá, tvůrčí energie. Pak Dailet, měsíc probuzení přírody a všeho živého, měsíc probuzení ljubosti. Po Dailetu následuje Elet, probuzení srdce, intuice, děti procházejí Obřady Jmenořečení. Šestý Veilet, měsíc větrů. Odkud bereme vzduch? To je čakra. Cheilet, přijímání darů. Nejen dary. Ale i moudrost. A dokončení je horní čakra, horní kruh. Dokončení života a dokončení učení, ale nikoliv jednoduše (prostě-obyčejně), nýbrž v hojnosti. Vidíte, jak je vše propojeno.

Proto aritmetika, to není jen počítání, číslování. Nic takového to není.Aritmetika je počítání obrazů všeho, co je kolem vás, nejvyššího obrazu kruhu. K tomu sloužila ch’Árijská aritmetika. Ale pro člověka je těžké to hned pochopit. Proto se aritmetika dává postupně, po kapkách. Chrám vědy je z cihel, které se nestaví někde venku, ale ve vaší hlavě. Vaše vlastní akademie věd ve vašem nitru.

 

Zdroj:

telegra.ph/Arifmetika-25-07-18

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *