Vedanta – Moudrost Předků
Vedanta – Moudrost Předků, neboli filozofie. Už samotný runový název prozrazuje podstatu předmětu. První čtyři Runy znamenají – Véda – ohnivá, čistá, světlá a sahá až za obzor, tj. do Nebes. Dále stojí Runa Nav – to je svět obklopující Jav. Poslední Runou je As, tedy Véda uznaná a potvrzená Předky.
Obrazně řečeno: filosofie je věda o umírání (když se řekne „člověk zemřel“ – znamená to, že přešel na vyšší úroveň), tj. filosofie je věda, která poskytuje znání o přechodu na vyšší (zakázané) úrovně vědomí. Je to také je obrazné vnímání okolní reálnosti v různých projevech.
V naší době se filozofie dělí na různé části např.: idealistická, ateistická, filozofie duše, ducha, filozofie těla, hudby atd. Tj., že původní filozofie je rozdělena na části, z nichž každá se snaží popsat jeden z aspektů. Dopadá to stejně jako v podobenství „Slepci a slon“: Slepci byli požádáni, aby popsali, co je to slon. První slepec se dotkl chobotu, druhý ocasu, třetí ucha, čtvrtý nohy. První řekl, že je to had, druhý (držící ocas), že je to větev, třetí, že je to velká placka, čtvrtý, že je to sloup. Ale když dáme dohromady: hada, větev, placku a sloup, dostaneme slona?
Podíváme se na základy filozofie Ducha. Základy filozofie Ducha vycházejí z tvůrčího vývoje Velké Rasy (bílých národů), protože národy, které nepatří k Velké Rase, mají zcela odlišné filozofické názory. Připomínám, že se vždy píše s velkým písmenem: Velká Rasa, Duše, Duch, Rod, Rodina, Država, Otčina, Předkové. Zemi, když o ní mluvíme jako o Nebeském tělese, píšeme s velkým písmenem, a když mluvíme o půdě, píšeme s malým písmenem.
Slovansko-Árijský člověk žije Duší, Duchem. Proto máme jiné vnímání (v porovnání s druhými národy). Tj. žijeme na rozdíl od cizince prakticky. Všimněte si, praktičnost Duší a Duchem. Příklad: již nějakou dobu se vnucuje západní kultura – domy vysoké módy, a to je, podívejte se, totální bída: vychrtlé dívky, a na nich – řetězy, nebo sítě, nebo nějaké jiné nesmysly, a to se považuje za dobré, jakoby vysoká móda. A jaký je náš vztah k oblečení? Myslím tím Slovany. Úplně jiný. Oblečení by mělo být pohodlné, dobré, tj. spolehlivé, čisté, na prvním místě. Lidé měli každodenní oblečení a sváteční. Proto můžete vidět staré muže oblečené ve starých šatech, staromódních, nebo dokonce se záplatami. To však neznamená, že tito lidé nemají co jiného na sebe. Nejsou šité v továrnách, jsou šité ručně. Ale doma mají kožichy a ovčí kožichy, ale ty leží v truhlách a nenosí se. A proč?
Protože když člověk nosí své oblečení, hromadí v něm svou energii. Jednak se při šití šilo s Duší, tj. lidé do těchto šatů vkládali svou Duši. Právě proto jsou tyto šaty rodné. Asi jste si všimli: koupili jste si boty, jednou jste v nich chodili – nepohodlné, dvakrát jste v nich chodili – nepohodlné, a pak jste nové boty opustili a znovu jste se obuli do starých polorozpadlých bot. Stejné je to i s oblečením.
Pokročíme dále. Máme dvě pyramidové soustavy (úvodní obr. č, 4) – první trojúhelník tvoří Němci, tj. cizinci. Druhým jsme my. Dva trojúhelníky rozdělené na tři části. V horní části každého trojúhelníku je Mysl, tj. způsob myšlení. Ve druhé části trojúhelníku je to, co každý člověk potřebuje – vzduch. Ve třetí části – jídlo. Vidíte, že vzduch je všude stejný. Ale kde je méně jídla, tam je více mysli, a naopak. Všimněte si, že od nasycení jídlem je mysli opravdu méně.
Jedno ruské přísloví říká: posaď prase ke stolu, položí si nohy na stůl. Vzpomeňte si na americké filmy – sedni si na židli a dej si nohy na stůl. Pro každého Slovana je stůl trůnem, je to dlaň Boží. Na něm může být jenom jídlo. Ti. kdo na stůl položili nohy, jako by nohama šlapali po všem božském. Proto je v naší filosofii celá ta americká filosofie nepřijatelná.
Naší základní zásadou je žít podle svědomí, zatímco jejich zásadou je mít peníze, um není třeba. My máme Svědomí a Čest nade vše, oni mají peníze nade vše. Proto říkáme: Předkové obdařili každého schopnostmi, a především schopností ljubit a schopností tvořit.
Někdo si myslí, že když tyto dva systémy spojíte, získáte rovnovážný systém. Zkusme to (obr. č. 5). Na začátku je mysl, pak vzduch spojený s myslí, pak jídlo spojené se vzduchem a na konci je jen jídlo. Zde dostáváme: mysl (1) je někde mimo vnímání, na úrovni (2) je vzdušná mysl, volné myšlenky, tj. poletující kolem. Na úrovni (3) totéž vzdušné nečinné jídlo, tj. čím se živí? Především hledají potravu bez cholesterolu, tuků, sacharidů atd. tj. potravu, v níž nic není. Jedí ji a jedí a tělo strádá. Proč? Protože v takovém jídle nic není. Co pak tělo vyživí? Toto jídlo (4) je také vyjmuto z mezí, takže co? Prázdné myšlenky a prázdné jídlo. To je to, co je podstatou takového systému. jako výjimka se objevuje několik málo lidí, kteří mají mysl, a několik málo lidí, kteří jedí přirozenou stravu.
Ostatní národy vědí, že běloši jsou tvůrci. To znamená, že ti, kteří mají, řekněme, vzdušnou obživu a vzdušný mozek, omezený, vědí, že se někdo dohaduje o jejich neschopnosti, méněcennosti, a tak používají jinou zásadu: Pokud je někdo, kdo je vyšší než vy, ale nikoliv výškou, ale myslí, tvorbou, je pro vás problém. Takže používají zásadu: Není člověk, není problém. Proto vymysleli větu: Na každého moudrého člověka připadá devět gramů olova. Tj. pro ně je cílem zničit bílé jako druh. Protože pak budou takříkajíc na nejvyšší úrovni.
Ostatní národy, i když se učí filozofii bílých národů, si ji přetvářejí podle sebe. To je vidět na příkladu náboženských a védských nauk. Tato překroucená učení nazývají v naší době – „pravými učeními“.
Když se nás ptají: A co vy? Myslíte si, že vaše víra je ta pravá? Odpověď je nikoliv. Istina je vždy u Předků. Pamatujte si, že naše Víra není Pravá Víra, naše Víra je Prvopočáteční. Někteří lidé si myslí, že hádka je místo, kde se rodí Istina. Nikoliv, to je naprostý nesmysl. V hádce se rodí kompromis mezi dvěma hádajícími se lidmi. Nikdy se však v hádce nezrodí istina.
Kromě duchovní moudrosti ostatní národy používaly (přesněji řečeno hledaly a studovaly) učení slovansko-árijských bojovníků. Používaly však tyto systémy velmi přibližně. Rozdíl mezi východními bojovými uměními a slovanskými bojovými uměními je v tom, že východní bojová umění jsou postavena na koncentraci a úplnosti úderu. Při kontaktu se koncentrovaná energie rozstříkne rukou a zničí člověka uvnitř, tj. cílem východních bojových umění je zničit protivníka, vymazat ho z povrchu zemského, a je žádoucí ho zničit především psychicky ještě před začátkem boje. Slovanský systém je jiný. Jeho cílem je znehybnit protivníka tak, aby se nemohl hýbat, a pak se zeptat: Co jsi vlastně chtěl? Pokud však někdo přichází se zlým úmyslem, tedy se zbraní, neptáme se.
Ve východním systému je každý sám za sebe, individuálně. Náš systém byl systémem „skupiny“. Pět bojovníků a každý z nich je zodpovědný za život jiného bojovníka z této pětice (např. na prstech – palec je zodpovědný za ukazováček, ukazováček je zodpovědný za prostředníček a tak dále do kruhu, malíček je zodpovědný za palec). Nikdo z té pětky nemyslel na svůj život, protože v té pětce je člověk, kterému na jeho životě záleží.
Aby se vše pamatovalo, musí být vše uvnitř propojeno. Proto byla filosofie Velké Rasy založena na rovnováze Ducha. Za její nejvyšší stupeň byl považován tvůrčí potenciál. Vycházela z toho, že bílé národy byly ve své podstatě od počátku vždy tvůrci. Tj. nezáleží ani na tom, jakým druhem bojového umění kdo disponuje. Z antiky pochází výrok: Největší vítězství je vítězství získané před samotnou bitvou.
Zdroj:
t.me/sutinfa