Pokojně
Kvality člověka a jeho schopnost vytvořit v sobě během chaosu pokoj určují celistvost jeho vývoje a mohou se projevit ve vnějším životě, upokojit chaos na vzdálenost jednoho dne. – Judžismus.
Budeme hovořit o „Stavu Pokoje“. Pokud vás citát z Judžismu zaujal a nerozumíte mu, znamená to, že je důležité pochopit, co je to skutečný „Stav Pokoje“. Proč ho potřebujete a čeho v něm lze dosáhnout? Pokud mluvíme o současném systému a realitě, lidé v něm jsou neklidní. Právě neklid, nervozita a touha mít věci rychle hotové prodlužují čas. Je to to, co odděluje lidská očekávání od reality a, řekněme, od realizace snů.
Klid a očekávání však nemají s energií času nic společného. Tyto stavy však mohou čas ovlivňovat, i když se svou energetickou strukturou značně liší. V dnešní době, kdy se uměle zrychluje systém života obrovským tempem, se lidé, aniž by si to uvědomovali, vzdalují od svých snů a cílů.
Například v Judžismu se říká: „Pokud nedokážeš sedět pokojně, ale čekáš na jakoukoli změnu reality, stane se tak až za tisíc let.“
Takový princip funguje i v Noci Svaroga. V tomto období dochází ke zrychlení pohybu života, hrají kolosální temné energie. Mají také velmi velký energetický potenciál a ten nikde nemizí. Proto tento princip funguje i v „Noci Svaroga“. Všechny temné aspekty se pohybují. V procesu tohoto časového energetického víru se čas rozšiřuje. A stojí za povšimnutí, že dochází k degradaci. Pro tento energetický vír naši Předkové vymysleli runový význam.
V Samskrtu to zní jako „Kali Juga“. Když energie „noci Jugy“ najde cestu ven v důsledku absence „Stavu Pokoje“, objeví se cyklus událostí neboli „Časový Vír“. V našem běžném jazyce se dokonce zachoval název tohoto víru. Už se mu neříká jednoduše Juga, ale Vjuga. Během „Noci Svaroga“ se obraz Vjugy personifikoval do zimního špatného počasí s hustým sněžením a větrem. Jejich obrazy jsou si podobné. I když podle Véd Čísloboga hurikány a tornáda ovlivňují čas a mřížku událostí. To je však předmětem jiného článku.
Naši Předkové byli vždy tolerantní a dokázali čekat, protože všechny aspekty života naplňovali Pokojem. Zeptáte se, jak dosáhnout „Stavu Pokoje“? Jako vždy k němu pomůže správný stav mysli, uvědomění si sebe sama. Pokoj nesnáší domýšlivost. To je první věc, kterou si musíte uvědomit. Být v tomto stavu a zvládnout ho v našem případě znamená nepovažovat se za něco nebo někoho důležitého. To je významný aspekt. Velmi významný. Řeknu vám proč.
Pokud o sobě máte vysoké mínění, tento stav vám vezme Pokoj. Energie pohybu totiž živí jak akci, tak protiakci a Pokoj. Všimněte si, že čím více se člověk ponoří do zóny komfortu, čím více do tohoto komfortu investuje, nebo ho díky svému velkému bohatství řekněme organizuje, tím méně je schopen čekat. Neříkám, že by člověk neměl usilovat o peníze a dostatek. Člověk by to měl dělat v tichosti. Tiše neznamená pomalu. I to je důležité pochopit. Pokoj znamená přijmout podmínky, časové rámce, nebo jednoduše řečeno, jak říkali Předkové: „Vše má svůj čas.“ To znamená, že je třeba se s tím smířit. Všimněte si, že zesnulý nespěchá, ale není ani pomalý. Je také v pohybu vývoje a nedělá to už Pokojně ale Spokojně. Tím se liší „Spokojnou noc“ od „Pokojnou noc“. Například „Spokojnou noc“ přejeme Dědečkovi Domovému, protože to už je Naví struktura.
Živí lidé s neporušeným skafandrem jsou ve „Stavu Pokoje“. Ti, kteří směnili měrnost kvůli mrtvému skafandru, jsou „Spokojní“. Proveďme jeden experiment. Již nyní jsme na dostatečné úrovni vědomí, abychom mohli zapnout obrazné myšlení. Představme si člověka, který spěchal na schůzku a dorazil dříve než jeho oponent. Co udělá měšťan? A co například udělá stejný člověk za stejných podmínek, ale ze vzdálené vesnice? Jsem si jist, že vesničan počká a poslechne svůj vnitřní smysl pro načasování. S největší pravděpodobností nebude mít ani hodinky. Mobilní telefon neberme v potaz. Obyvatel města, který má mobilní telefon i hodinky, se na ně podívá padesátkrát. Hádejte, kdo z nich má o sobě vyšší mínění? Není těžké to pochopit.
Neříkám, že byste o sobě měli mít nízké mínění. Nemusí být ani nízké, ani vysoké. Měli byste mít o sobě skutečné, nikoli systémem uměle vytvořené mínění. K tomu potřebujete správné vědomí. Jedině tak „Stav Pokoje“ požene váš vývoj do hyper-skoku. Pokud si uvědomíte velikost svého Já a svého vývoje na pozadí Svargy, Kosmu, Vesmíru, jednoduše se při jejich srovnávání upokojíte a navíc se naučíte čekat. Rozumíte tomu, že? Jak důležité je čekat. Právě schopnost čekat ve „Stavu Pokoje“ vám umožní mnohem rychlejší rozvoj.
Co tato dovednost umí? Co je to pozornost (vnímání), i když jen povrchně. No je to Pokoj, který vám umožní obrátit svou soustředěnou, nikoliv rozptýlenou energii k různým aspektům života. Obrátit svou pozornost. Jiná cesta není. Co dokáže zrnko písku ve vesmíru? Může pouze čekat. Dokážete chytit odjíždějící autobus? Myslím, že nikoliv. Je jednodušší počkat na další a mít normální cestu. Pokud pak nestojíte ve frontě na autobus, ale strkáte do všech bez rozdílu, určitě vám v té frontě někdo dá za vyučenou. S největší pravděpodobností se do autobusu vůbec nedostanete, což znamená, že se váš vývoj zpomalí.
Dělejte to, co dělali Předkové. Neváhejte. Naučte se vybrat si správný okamžik. Soustřeďte pro něj svou energii ve „Stavu Pokoje“. Podle Judžismu a Véd můžeme v měřítku Vesmíru pouze čekat. Dělejme to tedy v Pokoji, Radosti a Ljubosti pro každý okamžik našeho života.
Spěchejte pomalu. Buďte pokojní, buďte rozumní, buďte rovnovážní. Všechno bude v pořádku. Vše má svůj čas, vše má svou hodinu.
Zdroj:
vk.com/@oykmir-pokoi