Na Den Leli Nebeské (13 Elet) píšeme písanku – Sorokoklinku neboli „čtyřicet osm klínů“, což je reálnější název. Protože „klínů“ – trojúhelníků je na této písance skutečně čtyřicet osm. V tento  den slavíme vítězství Dažďboga nad temnými silami, které Koščeji shromáždili na Lele, Luně nejblíže Midgardu. 

V té době, jak věděli naši Předkové, jestvovaly tři Luny. Dažďbog zničil malou Lunu Lelu a zničil temné síly, které se chystaly dobýt Midgard. Některé Rody, stejně jako Starověrci Ingljani, tloukli o sebe vajíčky na Paschet, tloukli o sebe vajíčky i v Den Leli Nebeské, vytvářeli písanky a oslavovali Lelu, Dažďboga a Světlé Síly naše, Bohy a Předky naše, Roda Nebeského a Roda-Praščura našeho.

Bohyně Lela je věčně mladá a věčně překrásná. Lela je strážkyní věčné, vzájemné, čisté a stálé Ljubosti. Je starostlivou a něžnou Ochránkyní rodinného štěstí, rovnováhy mezi mužem a ženou a veškerého blahobytu nejen ve všech Rodech Rasa Velké, ale také ve všech Rodech potomků Roda Nebeského. Bohyně Lela je dcerou Vyšného Boha Svaroga a Nebeské Bohyně Lady-Matičky. Je laskavou, starostlivou a něžnou manželkou Boha Volcha, strážce Nebeských Čertogů Volchally. Lela chrání Jeho klid a pohodu a Bohyně Valkyrija jí pomáhá. Nejenže se stará o svého milovaného muže v těchto Čertogách, ale bere na sebe i povinnost ošetřovat hosty Volhaly, válečníky padlé v bitvách a Nebeské Bohy-Spolubojovníky svého muže. Za starých časů pojmenoval národ Velké Rasa na její čest jednu z nejbližších Lun Midgard-Země – Lelu.

Písanka Sorokoklinka se píše: na obereg domu, celé rodiny, který pomáhá zabránit vniknutí zla do domu. Pro dostatek, prosperitu a blahobyt. K naplnění jakékoli snahy, ať už jde o práci, studium. Pro pevné vztahy, pro rovnováhu a ljubost v rodině. Na „dobrou cestu“.

Značení Sorokoklinky. Sorokoklinka má velmi zajímavou vlastnost – má více než 40 klínů, a to vytváří velmi velkou uspořádanost. Máme tak možnost nasměrovat plodivou sílu nikoliv nikam, nenechat ji volný průběh, ale nasměrovat ji konkrétně a v poměrně „pevných“ rámcích (díky neobvyklé ozdobné mřížce) k našim úkolům.

Ze sémantického hlediska je Sorokoklinka velmi plnou a bohatou písankou. Je v ní mnoho interpretačních rovin. Hlavními obrazy, od nichž pochází název písanky, jsou však klíny, tj. trojúhelníky, a číslo 40-48. 

Některé obrazy trojúhelníku: 1) trojúhelník je symbolem trojjedinosti světa – Nav, Jav a Prav. 2) Trojitost rodiny: matka, otec, dítě. 3) Číslo tři je Starověrce Ingljany, Posvátným číslem Ingliismu.

Číslo čtyřicet je rovněž Posvátným číslem Ingliismu. V předkřesťanské tradici bylo číslo čtyřicet spojeno také se zemědělskými cykly; každý trojúhelník mohli zasvětit určité zemědělské práci: orbě, včelařství, zahradnictví, vinařství atd.

Protože se Sorokoklinka skládá ze 40-48 nebo více trojúhelníků, věřili Předkové, že každý z nich je psán pro splnění jednoho přání. Sorokoklinka se píše pro různé účely – od ochrany až po vzpomínku (památku). Stejně tak číslo čtyřicet osm. Z hlediska ch’Árijského sčítání je přesně tři, což nás také vede k Trojjedinství. Když už jste vytvořili tak silný obraz ve 48 trojúhelnících, věnujte své písanky Lele Nebeské a nechte ji, ať chrání vás i vaše blízké.

 

Zdroj:

t.me/svyatoden_starovery/1210

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *