Vlasy
Nejdůležitějším přírodním zdrojem životní síly všech Slovanů a Árijců jsou jejich vlastní vlasy. Odráží se to dokonce i v Zápovědi Svaroga: „Nestříhejte si vlasy svoje světlé, vlasy různé ani se šedinami, neboť Moudrost Předků nepochopíte a zdraví ztratíte.“. Od pradávna se věřilo, že ostříháním vlasů je možné připravit se o sílu a zdraví. Síly temnoty a jejich služebníci používali vlasy při svých temných rituálech, aby z mladého člověka udělali starce, a dokonce aby na člověka přivolali smrt.
Slovani a Árijci si v minulosti vážili a stále váží svých vlasů, protože vše, co člověku dali Předkové a Matka Příroda, je nezbytné pro jejich rovnovážné bytí v tomto Javném Světě. Vlasy jsou od nepaměti přirovnávány k zasetému pšeničnému poli. Stejně jako pšeničné klasy přijímají a uchovávají všechny šťávy a životodárnou sílu Matky Země a čisté světlo Jarily-Slunce, tak i lidské vlasy přijímají a uchovávají životodárnou sílu od Nebeských Předků, od Pozemských Rodičů a Předků Rodiny. Stejně tak od Matky-Přírody, od kosmických paprsků Jarily-Slunce a Nebeských hvězd. Nikoliv nadarmo se vlasům od pradávna říká kosmy, tj. jsou spojeny s vesmírem a přírodou. Tj. vztahující se ke kosmu, který člověka vyživuje.
Vlasy symbolizovaly spoustu světla Přírodní a Božské Síly, které člověku pomáhají v životě, znamenaly také dostatek v Prastarém Rodu, hojnost a štěstí v rodině. Dívky si od dětství zaplétaly vlasy do jednoho trojcípého copu, který symbolizoval spojení životních sil Světů Javi, Navi a Pravi. Pletenec se nacházel podél páteře a věřilo se, že všechny světlé vesmírné síly se skrze vlasy přesouvají k páteři a naplňují dívčino Tělo, Duši a Ducha zvláštní životní silou, která ji připravuje na budoucí poslání Mateřství.
Když se dívka vdala, rozpletl se jí dívčí cop a místo toho jí upletly dva copánky, protože od té doby svými vlasy shromážděnými do copů přijímala životní kosmické síly nejen pro sebe, ale i pro své nenarozené dítě.
Stejně pečlivě se o své vlasy starali i muži, přikládali jim větší význam než ženy. Vousy byly symbolem zralosti, mužnosti a soběstačnosti. Vousy nebyly jen majetkem muže, byly symbolickým potvrzením příslušnosti k Předkům. Tj. muž, jenž nosil vousy, byl potomkem Prastarých Nebeských Předků. V dávných dobách bylo poškození vousů nebo jejich násilné odříznutí považováno za nejtěžší zločin proti Prastarému Rodu Velké Rasy a za urážku Nebeských Předků, kteří tento Rod ochraňují.
Muži si od dávných dob cenili svých vousů jako zornice očí a s provinilci bojovali velmi krutě, někdy až na smrt. Protože bylo lepší zemřít v boji s nepřítelem, než ho nechat zneuctít svůj Prastarý Rod a své Nebeské Předky.
Dospělé muže bez vousů od pradávna nazývali zženštilými a snažili se s nimi neuzavírat vojenské a jiné smlouvy, protože se mělo za to, že zženštilí muži vedou ženský způsob života. (Ženský způsob života – tj. v moderní řeči lidé opačné sexuální orientace). To potvrzují různé prameny, které říkají, že před „reformou“ Petra I., kdy bylo oznámeno „holit vousy a nosit německé oblečení“, jednalo se o Evropany s netradiční sexuální orientací, kteří obklopovali cara Petra I. a byli bezvousí.
Muži však nepečovali jen o vousy, ale o všechny „vlasy“ na hlavě a na těle, neboť věděli, že jejich prostřednictvím získávají všechny životní síly od svých Předků a Přírody. A za uchování životadárných zdrojů Předků museli Naši bojovat nikoli o život, ale na život a na smrt. Proto když se objevily výnosy uzurpátora císaře Petra I., kterých bylo součástí – „holit si vousy a nosit německý oděv“, jakož i opustit prastaré tradice svých dávných Předků a Otců. Dále přísahat věrnost uzurpátorskému císaři a zřeknutí se víry, Naši Předkové vyvolali povstání po celé Sibiři a Bielovodí, které bylo následně jednotkami potlačeno.
Zvláště kruté bylo potlačení povstání ve městě Tara (dnes Tarskij Rajon) v Letě 7230 (1722). Za vzpouru a neposlušnost vůči uzurpátorskému císaři Petru I. byli lidé věšeni, rozčtvrceni, upalováni na hranici a napichováni na kůl.
V Evropě začal stříhání vlasů jako první organizovat císař Nero, ale v ruských zemích se stříhání vlasů začalo praktikovat až s příchodem křesťanských parazitů. Nikdo dnes nedokáže vysvětlit, proč a za jakým účelem stříhali vlasy svým stoupencům a žrecům. Nero nařídil konzulovi, aby ostříhal všechny cizinecké legie na pleš. Když se konzul, velitel cizineckých legií, zeptal císaře Nera, proč je to nutné, Nero odpověděl: „Nechci, aby mysleli, stačí mi, že plní jen moje rozkazy“.
Dodejme, že dětem mladším 12 let nebyly ostříhány ani konce vlasů. Aby nedošlo k odříznutí mysli, která rozumí životu, Konům Rodu a Vesmíru, aby se nepřipravily o životní sílu, kterou jim dává Příroda a ochrannou moc Předků a Rodičů. Zastřihování konečků vlasů na délku nikoliv delší než jeden nokot se u mladých lidí starších 16 let provádělo proto, aby vlasy rychleji rostly. Tento úkon se mohl provádět pouze ve dnech novoluní.
Nokot je stará Slovansko-Árijská míra délky, odpovídající v „moderních“ termínech 11,1125 mm.
Česání vlasů bylo jakýmsi posvátným rituálem, při němž se člověk mohl dotknout kosmických toků a doslova cítit proudy životní síly sestupující z Nebes. Tento rituál se prováděl hřebenem vyrobeným buď z určitých kovů, nebo z větve posvátného stromu. Dětem v útlém věku česali vlasy Rodiče, pak už to dělaly samy. Česání vlasů mohli svěřit pouze někomu, koho dobře znali a koho měli rádi. Dívka si mohla nechat česat vlasy pouze od svého vyvoleného nebo manžela. Naši Moudří Předkové nás učili udržovat vlasy čisté, protože když má člověk čisté vlasy, má čisté i myšlenky.
Na závěr, je třeba říci, že i v době dlouhých vlasů a vousů bylo součástí běžného života Znání uchovávané po mnoho generací. Nebylo to jen o symbolech, oblečení, zemědělství apod. Mnohem důležitější byli znalosti o Světě Javi nebo těch Světech, jenž nás obklopují a práce s energiemi.
Zdroj:
vk.com/vedantainfa
Úžasný článek! Děkuji, není divu, že mě vždy bolí, když si zastřihnu vlasy.
Nechám je růst do dlouhého copu, jako naši předci.
Také díky. Vlasy si nechte dlouhé, dobrý nápad.